jak skvělý byl

4. února 2011 v 10:13
Je jedním z nejlepších "zaříkávačů" koní, má pro ně velké pochopení a zná umění komunikace s equidy. Byl to jeden z prvních lidí, který podporoval dosažení a udržení mentální pohody koní, stejně jako dobrou fyzickou péči.
Monty vyrůstal v Salinas v americké Kalifornii a již ve čtyřech letech se začal zúčastňovat jezdeckých soutěží. Je autorem světově úspěšných bestsellerů Plachý hoch / Muž, který naslouchá koním a O koních a lidech. Pro radu si k němu chodí lidé z celého světa včetně takových osobností, jako je anglická královna Alžběta II., a mezi jeho klienty se řadí i například IBM nebo CIA. Se svou ženou Pat žije na farmě v malebném kalifornském údolí Santa Ynez Valley.

Schopnosti Montyho Robertse budí dojem jakési magie, avšak cit pro koně, jakým vládne se zakládá na celoživotních zkušenostech. Jezdit na koni začal, když mu byly dva roky, a už ho to nikdy nepustilo. Celý život strávil prací s koňmi, cvičil je, zkoumal, jak se chovají v divočině, naslouchal jim, staral se o ně a učil se jejich jazyku.
Monty ve své knize "Muž který naslouchá koním" vypráví o neobyčejných dnech svého mládí, kdy byl rodeovým jezdcem v kalifornském Salisu, o svých potížích s otcem, jenž synovy netradiční tréninkové metody vůbec nebyl ochoten brát na vědomí, o tom, jak se usilovně snažil stát se profesionálním trenérem, o svém přátelství s hercem Jamesem Deanem, jehož měl zasvětit do života kolem rodea, o tom, jak léčil problémové dostihové koně, o tom, jak předváděl ukázku "napojení" ve Windsorském zámku před zraky královny Alžběty II. a jak se díky oné události začali o jeho metody zajímat trenéři i majitelé koní z celého světa.
Události života Montyho jsou fascinující už samy o sobě, jeho knihy však především vypovídají o jeho veliké lásce ke koním a o hlubokém porozumění, jež k nim chová
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama