plemena

15. ledna 2011 v 20:21 |  plemena koní

Původ : Arabský plnokrevník pochází ze severní Afriky a okolního Východu - zejména z Egypta.Arabským plnokrevníkem nazýváme pouze ty koně, kteří prokazatelně pocházejí z arabských koní importovaných z těchto oblastí.

Hůlková výška : Průměrně mezi 1,40 až 1,50 m.

Zbarvení : Arabští plnokrevníci jsou hnědáci, ryzáci nebo bělouši, vzácněji i vraníci.Bílé odznaky na nohách a na hlavě jsou časté.

Charakter : Arabští plnokrevníci jsou velmi inteligentní a vynikají vytrvalostí.Jsou známí svým ohnivým temperamentem.

Exteriér : Hlava je nejnápadnější znak araba.Je poměrně krátká, široká v čele a úzká v ností partii.Nozdry jsou široké, velmi jemné a citlivé, profil hlavy je konkávní.Hlava je díky této konkávní linii výborným příkladem takzvané štičí hlavy.Malé a špičaté uši se skoro dotýkají,oči jsou široce otevřené a velmi expresivní.Charakteristický je také ladně klenutý krk a relativně široká hrud.Postoj nohou bývá někdy slabší stránkou.Arabští koně mají vysoko nasazený ocas, který nosí v nápadném vysokém oblouku.Přestože je arab dobře osvalený kůn, neváží více než 500 kg.

Možnost využití : Arabský plnokrevník je velmi elegantní jezdecký kůn a také výborný dostihový kůn.Mimo to se používá v chovu.Arabský kůn byl zakladatelem chovu anglického plnokrevníka.

Chody : Arabský plnokrevník je známý svými elegantními pohyby, které vyniknou zejména ve cvalu.V klusu se arab pohybuje velmi harmonicky a uvolněně.Krok není zrovna nejlepší stránkou tohoto plemene.

Arabský plnokrevník : FOTO

44111

666446

564564566

6555669

8555696

laso

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama